DETOXTA GÜN GÜN İLERLEME

detox

DETOXTA GÜN GÜN İLERLEME

İlk 1-3 gün çok önemlidir. Genelde yarım bırakanlar ya da zorlananlar bu dönemde artış gösterir. Heleki sigara alışkanlığı olanlar ve çay tiryakileri bu dönemde en çok zorlananlardır. Bu dönem atlatıldığında daha kolay olacağını düşünmenizi öneririz. Bu dönemde ara saatlerde atıştırmalıkları artırabilirsiniz, dinlenmenize önem verin, temiz hava alın, mümkünse yürüyüş yapın ve bu dönemin normal olup ilk 3 günü atlattığınızda daha sağlıklı olacağınızı düşünüp pes etmemeye çalışın. Elbette sağlığınızı etkileyecek bir seviyede kendinizi zorlamayın. En ufak sağlık prolemi hissederseniz detoksu kesin.

DETOXTA GÜN GÜN İLERLEME

İlk birkaç gün boyunca, baş ağrısı, halsizlik, soğuk algınlığına benzer belirtiler, ishal, mide krampı, kas veya eklem ağrısı ve hatta deri döküntüsü yaşayabilirsiniz. Ancak panik yapmayın. Bunlar sadece vücudunuzun çeşitli şekillerde toksinlerden kurtulduğunun hafif çaplı göstergeleri. Sadece sakin olun. Birinci günün ya da kesinlikle ikinci veya üçüncü günün sonunda kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

DETOXTA GÜN GÜN İLERLEME

  1. ve 3. Günlerde vücudunuz yeni beslenme sisteminize adapte olmaya başlar ve hafiflediğinizi hissetmeye başlarsınız, toksinlerin atılmasını hızlandırmak için terleme imkanınız varsa çok yararlı olacaktır. Ancak aşırı spor ile bunu denemeyin,vücudunuzda laktik asit birikeceğinden bu dönemde bu zararlı olabilir, bunun yerine hafif yürüme, yoga, bisiklet, egzersizler yapabilirsiniz.
  2. ve 5. Günlerde enerjinin arttığını, bu yeni yaşama adapte olduğunu ve hafiflediğini hissedeceksin. Daha az uyuyup daha zinde uyanacağından emin olabilirsiniz, bu dönemde tüm zararlı atıkları atan vücudunuz artık daha zinde ve parlak olacak. Cildinizin parladığını farkedeceksiniz.
  3. ve 7. Günlerde tamamen alışmış olarak, çok parlak bir cilt ile hafiflemiş ve daha açık bir zihinle hayata başlayacak duruma geldiğinizden emin olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir